açıklama

TAMAMLANAN İŞLER - AKÇAHASAT YÖRESEL ÜRÜNLER

Akçaabat’taki istihdama katkıda bulunmak ve çiftçilere destek olmak amacı ile çiftçiler tarafından yetiştirilen tarım ürünlerinin işleneceği, paketleneceği, depolanacağı ve satışının yapılacağı; yine çiftçilerin isteklerine göre kendi ürünlerini AKÇAHASAT Markasına dâhil edebilecekleri AKÇAHASAT tesisinin yapımını tamamladık. Tesis için gerekli makineler tedarik edilerek bu makinelerin kurulumları yapıldı. Doğalgaz ile enerji ihtiyacını karşılayan tesisimizde yine doğalgaz ile çalışan kurutma üniteleri kuruldu.

 

AKÇAHASAT Tesisi, özellikle kadın istihdamı konusunda şehrimiz için önemli bir adım niteliğindedir. İlçemize ekonomik girdi sağlayacak olan tesiste ilk etapta 15 kişi iş imkânı bulacak. Ayrıca yılda 750 üretici çiftçinin ürünleri burada satılacak. Bu tesisin haricinde ilçe genelinde belirlenecek 5 noktada satış büfeleri oluşturulacak.

 

AKÇAHASAT TESİSİ’NDE NE YETİŞTİRİLECEK?

 

Tescil ettirilen AKÇAHASAT markası ile; çilek, kivi, armut, karayemiş, üzüm, incir, Trabzon hurması, aronya, mısır, mandalina ve zeytin gibi her coğrafyada yetişmeyen ancak Akçaabat’ta ılıman iklim sebebiyle yetişebilen ürünler AKÇAHASAT Tesisinde işlenebilecek; paketlenebilecek ve kurutulabilecek.

 

Türkiye Yüzyılına, Akçaabat’ta geniş istihdam alanları yaratarak, ileri teknolojiyi kullanıp doğru üretimle yüksek verim elde ederek önemli katkı sağlayacağız.

 

Aydınlık bir gelecek, üretken bir nesil için, daha da güçlü Türkiye için el ele, omuz omuza, gece gündüz durmak yok; yola devam.Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi