açıklama

İNŞAATI DEVAM EDEN İŞLER - ORTAMAHALLE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ

ORTAMAHALLE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ

Orta Mahalle’nin geçmişten günümüze gelen değerli, özgün, tarihi dokusu bozulmadan korunmuştur. Ortamahalle Sokak Sağlıklaştırma projemizle mahallenin sokaklarında bulunan tarihi yapıların cepheleri iyileştirildi; yol ve kaldırım düzenlemeleri yapıldı; sokak kaplamaları ve aydınlatma elemanları mevcut dokuya uygun olacak şekilde yenilendi; sosyal donatılarda yenileme çalışmalarının 1. Etabı tamamlandı.

 

Tarihi Ortamahalle’nin sokaklarının; geçmişinin ve tarihi dokusunun gelecek kuşaklara aktarılması ve kültürel yaşama ilişkin özelliklerinin şehrin turizmine kazandırılması için gayretle çalışıyoruz. 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan aldığımız mali destek oranında Ortamahalle’de 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarında 19 tescilli yapı ile bu yapıların bulunduğu sokaklarda niteliğini kaybetmiş taş duvarlarda çalışmaları büyük oranda tamamladık.

 

Ortamahalle Sokak Sağlıklaştırma Projesinin 2.Etabı kapsamında alana ait projeler hazırlanmış olup Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na onaya sunulmuştur. Projelerin onaylanması halinde 12 tescilli ve 20 tescilsiz yapının restorasyonu için ihale yapılacak. 

 

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Ortamahalle kentsel sit alanı İlçemiz için nitelikli bir turizm alanı kimliği kazanacaktır. 
 

 

 Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi