açıklama

KAMU KURUMLARI İLE ORTAK YÜRÜTÜLEN İŞLER - PULATHANE BULVARI İNŞAATININ TAMAMLANMASI

PULATHANE BULVARI İNŞAATININ TAMAMLANMASI

Hem şehir içi hem de şehirlerarası trafiğin rahatlaması için şehrin güneyinden alternatif yollar oluşturuluyor. Pulathane Bulvarı da bu yollardan biridir.

 

Pulathane Bulvarı tamamlandığında Yıldızlı Mahallesinden giren bir araç Yenimahalle’ye kadar şehrin içine uğramadan gidebilecek. Bu yolun da şehir içi trafik yükünün %45-50’sini alması hedefleniyor.

 

Pulathane Bulvarı’nın geçiş noktalarında viyadük ve kavşak çalışmaları yapılıyor. Bulvardan şehir içerisine dik yollarla bağlantılar yapılacak. Kavşak noktalarındaki bağlantıların kamulaştırmaları tamamlanınca kesintisiz ulaşım sağlanacak.

 

Hâlihazırda Pulathane Bulvarı’nın Derecik Vadisi ve Düzköy Vadisi arasında kalan alan yani Yıldızlı ve Söğütlü geçişleri aktif olarak kullanılmaktadır. Yaylacık Mahallesi, Harmancık Mevkii ve Çolaklı Mahallesi arasındaki yolların asfaltlanması tamamlandı. Kireçhane Mahallesi-TOKİ kavşağı ile Çolaklı Mahallesi kavşağı da tamamlandı. Dürbinar Mahallesi kavşağında ise kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Kısım kısım kullanılan bulvar yolunda kavşak noktalarındaki kamulaştırma çalışmaları tamamlanınca yapılan çalışmalarla birlikte yolun kesintisiz olarak geçişi tamamlanacaktır.

 

Akçaabat’ın güneyinden geçen Pulathane Bulvarı, şehrin trafiğini önemli oranda rahatlatıyor.Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi