açıklama

TAMAMLANAN İŞLER - AKÇAABAT SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ

AKÇAABAT SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ

Akçaabat sokakları yeni çehresine kavuştu.

 

Akçaabat sokaklarını; alt yapıdan üst yapıya, dış cephelerden dükkan tabelalarına, kaldırım düzenlemelerinden cadde sokak iyileştirmelerine kadar yenileyerek daha modern, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirdik.

 

İnsan odaklı belediyecilik anlayışı ile çalışarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte Akçaabat Çarşı Bölgesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında Akçaabat’ın en işlek caddesinde tam manasıyla açık bir AVM oluşturduk. Yeni bir siluet kazandırarak açık çarşı haline getirdiğimiz İstiklal Caddesi’ni, caddedeki esnafların da talebi doğrultusunda taşıt trafiğinden arındırılarak yayalaştırdık. İstiklal Caddesi’nde yapılan sokak sağlıklaştırma çalışmalarına ek olarak caddenin zeminini iyileştirdik; caddeyi, boydan boya aydınlatma aksesuarlarıyla donattık. 

 

Akçaabat Çarşı Bölgesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında; Dürbinar Mahallesi; Milli Egemenlik, İstiklal ve Ayhan Kanoğlu Caddelerinde görüntü kirliliği oluşturan bina cephelerinde cephe iyileştirme, cephe yenileme, söve, boya vb. işler ile sokak zemin düzenlemesi, aydınlatma işlerini tamamladık. Dükkan cepheleri ve dükkan tabelalarını ise projeye uygun şekilde yeniledik.

 

Milli Egemnlik Caddesi’nde yer alan Mezarlık Camii dış cephesini aslına uygun olarak restore ettik ve aydınlattık.

 

İnönü Caddesi’nde A. Fazıl Ağanoğlu ile Yapı Kredi Bankası arasında kalan kısımda da zemin iyileştirme, düzenleme ve aydınlatma aksesuarlarının yenilenmesi, kaldırım genişleme ve trafik düzenleme çalışmalarını tamamladık.

 

Akçaabat’ın ve Akçaabat sokaklarının hak ettiği değeri kazanması için durmak yok. Yılmadan, yorulmadan, ilk günkü azimle ve aşkla çalışmaya devam edeceğiz.Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi