açıklama

PROJESİNİN YAPIMI TAMAMLANAN İŞLER - KATI ATIK AKTARMA İSTASYONU VE ATIK GETİRME MERKEZİ

KATI ATIK AKTARMA İSTASYONU VE ATIK GETİRME MERKEZİ

İlçe belediyelerinin temizlik araçları sokaklardan (konut ve işyerlerinden) topladıkları evsel atıkları yakınlarındaki transfer istasyonlarına teslim etmekte, Büyükşehirlerin bünyesinde bulunan daha büyük hacim kapasiteli çöp taşıma araçları, bu atıkları düzenli depolama sahalarına götürmektedirler.

İlçemizde halihazırda aktarma istasyonlarının olmadığından, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün araçlarının katı atıkları ya direkt olarak depolama sahalarına ya da farklı ilçelerdeki aktarma istasyonuna götürmesi gerekmektedir. Bu duruma son vererek hem yakıt maliyetini, hem de sera salınımı azaltmak maksadı ile ilçemiz Helvacı Mahallesinde Katı Atık Aktarma İstasyonu inşa edilmesi için mimari projeler hazırlanmıştır.

Ayrıca aynı yerde geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağında ayrı toplanmasını sağlamak ve nitelikli atıkların geri kazanım veya bertarafa gönderilmek üzere bırakılabileceği yerleri düzenlemek amacıyla Atık Getirme Merkezi de tasarlanmıştır.Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi