açıklama

İNŞAATI DEVAM EDEN İŞLER - KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ

Akçaabat Belediyesi’nin Söğütlü sahil kesimine yapmayı planladığı ‘Kültür Merkezi’ projesi tamamlanarak inşaatına başlanmıştır.

Akçaabat Kültür Merkezi; eğitim, kültür, sanat ve sosyal alanlarda halka hizmet verecek tam donanımlı bir merkez olacak.

 

Akçaabat için önemli bir yatırım olan Akçaabat Kültür Merkezi hem Akçaabat’ımız için hem de bölgemiz için çok kıymetli bir projedir. İnşaatı tamamlandığında Kültür Merkezi’nin içerisinde; 600 kişilik amfi salon (tiyatro, konser, toplantı vb.), çok amaçlı salon (sergi vb.), fuaye alanı, kültürel ve sanatsal faaliyetler için atölyeler ve bürolar, kütüphane, sportif alanlar, kafeterya (kapalı ve açık alan), kapalı otopark, sirkülasyon alanları, idari ve teknik alanlar bulunacak.

 

Akçaabat Kültür Merkezi, hem şehrimizdeki öğrencilerin hem de vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerini yapabileceği, keyiflice vakit geçirebileceği veya ders çalışabileceği bir tesis olacak. Ayrıca 600 kişilik kapasitesi bulunan amfi salonda kongreler yapılabilecek.  Bu sayede Akçaabat; kültür, sanat, turizm şehri olmanın yanı sıra şehrimizde kongre turizminin gelişmesine katkı sağlayacak.

 

Sosyal donatılar açısından oldukça kapsamlı olacak şekilde yapılan Akçaabat Kültür Merkezi’miz, şehrimizin ihtiyacını büyük oranda karşılayacak.

 

Başta Söğütlü, Yıldızlı ve Yaylacık Mahalleleri ve Trabzon Üniversitesi öğrencileri olmak üzere tüm Akçaabat’ın etkin olarak yararlanabileceği Akçaabat Kültür Merkezi’mizi, Akçaabat’a yakışır, modern ve son teknolojiye sahip bir merkez olarak halkımızın hizmetine sunacağız.

 

Kültür Merkezine ilaveten sahil boyu yürüyüş yolları, oturma-dinlenme mekanları ve rekreasyon alanları da planlanmıştır.

 Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi