açıklama

TAMAMLANAN İŞLER - AKÇAABAT HALK KÜTÜPHANESİNİN TADİLATI

Bölgemizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek daha büyük ve daha kapsamlı bir kütüphane oluşturmak için mevcuttaki ilgili bakanlığımızla işbirliği içerisinde Akçaabat Halk Kütüphanesi’ni aslına uygun olarak restore ettik; yeniledik ve kapasitesini artırarak büyüttük.

 

GELECEĞİN OKURLARI İÇİN;

 

Akçaabat Halk Kütüphanemizde, 0-6 yaş grubuna, genç yaş grubuna ve 65 yaş ve üzeri gruba hitap edecek bölümlerle birlikte engelli bireylerimiz için özel bilgisayarların ve kitapların olduğu bir bölüm oluşturduk.

 

Kütüphanemizde aynı anda 120 kişinin ders çalışabileceği büyük bir salon oluşturuldu. Aynı zamanda çocukların becerisini geliştirmesi amacıyla 12 kişilik tasarım atölyesi de kuruldu. Kütüphanemizde şu an da 3 bin adet kayıtlı üye ve 14 bin adet kitap var. Ayrıca çeşitli alanlarda araştırma kitapları ve 40’a yakın dergi bulunuyor.

 

Kütüphanemizde yürüme engelli kardeşlerimiz için engelli rampası ve engelli merdiven asansörü mevcut. Görme engellilerimiz için bilgisayarlarımızda özel klavye ile kulaklık Braille alfabesiyle yazılmış kitaplarımız yer alıyor.

 

KÜTÜPHANEMİZİN HİZMET SAATLERİ NEDİR?

 

Trabzon Valiliği ile imzaladığımız protokol kapsamında Akçaabat Halk Kütüphanemiz ilk etapta pazartesi-cuma günleri 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek. Fiziki şartlar sağlandığında ve personel alt yapısı oluşturulduğunda ise 7/24 açık olması sağlanacak. Ayrıca Belediyemizin destekleriyle kütüphane kullanıcılarına kütüphane tarafından belirlenecek saatlerde çay, kek, simit ve atıştırmalık gibi ikramlar yapılacak.Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi