açıklama

TAMAMLANAN İŞLER - ST. MİCHAEL KİLİSESİNİN RESTORASYONU

Akçaabat’ın gözdesi tarihi Ortamahalle’de bulunan 7 asırlık bina (St. Michael Kilisesi), sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere restore edildi.

 

Akçaabat’ımız, geçmiş tarihlerden beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve birçok kültürü bünyesinde barındırmıştır.

 

Akçaabat’ın simgesi olan tarihi Ortamahalle’mizin cazibesini artıracak Ortamahalle Müzemizi şehrimize kazandırdık.

 

Belediye olarak Akçaabat’ın ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden kalan tarihi eserleri korumak, iyileştirmek ve geleceğe aktarmak önemli sosyal vazifelerimizdendir. Bu kapsamda Ortamahalle’de bulunan ve St. Michael Kilisesi olarak bilinen tarihi yapıyı aslına uygun şekilde restore edip Müze olarak ilçemize kazandırdık. Restorasyon süreçlerini tamamladığımız müzemizin envanter temini için çalışmalarımızı sonuçlandırdık ve burada sergilenecek olan tarihi eserlerin teminini Akçaabat Belediyesi olarak tamamlayarak Ortamahalle Müzemizin açılışını yaptık.

 

Geçmişle bugünün; bugünle geleceğin kucaklaşmasını sağlayan tarihi mekanlar ve eserler Akçaabat’ın turizmine önemli katkı sağlayacak ve özellikle kültür turizminde şehrimizi ön sıralara taşıyacaktır. Hedefimiz;  Akçaabat için her zaman el ele her zaman daha ileriye... Güzel ilçemiz, gönlümüze taht kuran şehrimiz; Akçaabat’ımız her şeyin en güzelini hak ediyorStratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi