açıklama

PROJE YAPIMI DEVAM EDEN İŞLER - AYANA TEPESİ TURİZM ALANI REKREASYON PROJESİ

Ayana Tepesi; seyir alanı olması, doğal güzellikler ve ulaşım kolaylığıyla bilinen bir yerdir. Bu tepeyle birlikte Ayana Dağı bölgesi, Akçaabat Belediyesince hazırlanan Dağ ve Doğa Turizm Güzergahı Projesinde önemli bir turizm istasyon noktası olmakt

Yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası olan Ayana Tepesi ve Ayana Dağı Bölgesinde ihtiyaçları ve talepleri karşılayacak ve doğal yapıyı bozmayacak şekilde çok sayıda sosyal tesis, piknik ve kamp alanları, seyir terasları, yürüyüş ve bisiklet yolları, dağ kızağı hattı ve oryantiring sporu (harita yardımıyla yön bulma) için düzenlemeler yapılması planlanıyor.

Yapılması planlanan bu tesisler bölge insanına sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan birçok katkı sağlamasının yanı sıra bölgeye döviz girdisinin de artmasını sağlayacaktır.

Ayrıca Ayana Tepesi’ne farklı merkezlerden ulaşımın sağlanabiliyor olması ve Trabzon’dan yaklaşık 15-20 dakika gibi kısa bir süre arasında olabiliyor olması burayı cazip kılan önemli etkenlerdendir.

Burada bulanan yaklaşık 803 dönüm mera alanından 173 dönümü turizm amaçlı kullanılmak üzere Akçaabat Belediyesi’ne tahsis edilmiştir.Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi