açıklama

AKÇAABAT MİLLET BAHÇESİ AÇILDI

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, eski Akçaabat Fatih Stadı yerine inşa edilen Akçaabat Millet Bahçesinin açılışı, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, videokonferans yöntemiyle, katılımlarıyla yapıldı.

 

Akçaabat Millet Bahçesi açılış törenine Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Muhammet Balta, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ak Parti Trabzon il Başkanı Haydar Revi, Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı A. Hüseyin Altıntepe, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcıları Serkan Özdemir ve Ali Güngör, İlçe Belediye Başkanları, İl ve İlçe Parti Yöneticileri, Meclis Üyeleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreni boyunca sosyal mesafe kuralına ve maske uygulaması kuralına uyuldu.

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 9 milyon 600 bin lira maliyetle 23 bin 25 metrekare alanda yapılan Akçaabat Millet Bahçesinde, millet kıraathanesi, biyolojik gölet ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, çardaklar, süs havuzu, spor alanları, bitki, peyzaj ve sosyal donatılar bulunuyor.

 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, ilçeye çok güzel bir bahçe kazandırıldığını belirterek “Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 9 milyon 600 bin lira maliyetle 23 bin 25 metrekare alanda yapılan Akçaabat Millet Bahçesinde, millet kıraathanesi, biyolojik gölet ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, çardaklar, süs havuzu, spor alanları, bitki, peyzaj ve sosyal donatılar bulunuyor. İlçemize, İlimize ve bölgemize turizm açısından önemli katkı sağlayacak Millet Bahçemiz açılmıştır. Akçaabat Millet Bahçesinin 5 Haziran Dünya Çevre Gününde açılıyor olması ayrıca gurur vericidir. Bu dev eserin başta ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Böylesine muhteşem bir Millet Bahçesini ilçemize kazandıran başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile ilgili Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, TOKİ Başkanlığımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor bu vesileyle tüm hemşehrilerimin 5 haziran Dünya Çevre Gününü kutluyorum” dedi.

TARİH : 05 Haziran 2020

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Belediye