açıklama

AKÇAABAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ TİYATRO

Akçaabat Belediyesi büyük küçük tüm Akçaabatlıların sanatla buluşmaları için hiç durmadan kültür ve sanat etkinliklerine devam ediyor.

Akçaabat Belediye Tiyatrosu tarafından Akçaabatlı küçük tiyatro severler için ‘Cırcır ile Karci Tospik’le Tepetaklak’ adlı çocuk tiyatro oyunu sahnelendi.

Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde sahnelenen oyuna Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir’in yanı sıra Akçaabatlı minik tiyatro severler aileleriyle birlikte katıldı. Tüm çocuklara hitap eden ‘Cırcır ile Karci Tospik’le Tepetaklak’ adlı çocuk tiyatro oyunu, miniklere ve ailelerine eğlence dolu anlar yaşattı. Çocukların yaş ve davranış psikolojisine uygun olarak yazılan ve oynanan oyun, onların hayal dünyasına hitap ediyor. Minik tiyatro severleri her sahnede farklı dünyalara götüren  Cırcır ile Karci Tospik’le Tepetaklak’ adlı çocuk tiyatro oyununda renkli, eğlenceli, eğitsel ve düşünsel öğelere yer verildi.

Seyirci tarafından büyük ilgi gören ve devamının gelmesi istenilen oyun, gündüz karne alacak çocuklara hediye amaçlı oynanırken yoğun istek üzerine akşam ise iki seans şeklinde sahnelendi.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Özellikle geleceğin mimarları gençler ve çocuklar için sanatla iç içe olmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Çocukların gelişim evresi ve sanata bakış açısı bakımından büyük önem arz etmektedir. Sanat çocukların; yaratıcılığını, hayal gücünü, özgüvenini, ince ve kaba motor becerilerini, duygusal gelişimini ve hayata bakış açısını geliştirir aynı zamanda şekillendirir. Kültür ve sanat şehri olan Akçaabat’ımızda yediden yetmişe herkesi sanatın hemen hemen her dalıyla kucaklaştırmaya gayret ediyoruz. Çocuklarımız bizim her şeyimizdir. Onların gelişimine katkı sağlayacak her etkinliği gerçekleştirme çabasındayız.  ‘Cırcır ile Karci Tospik’le Tepetaklak’ adlı çocuk tiyatro oyunu, eğiten, güldüren ve düşündüren bir oyun. Bizleri yalnız bırakmayan minik seyircilerimize teşekkür ediyorum.  Aynı zamanda burada bulunan çocuklarımızın ailelerini de sanata ve tiyatroya verdikleri değer için tebrik ediyorum. 1-6 Temmuz 2022 tarihleri arasında 3. Açık Hava Tiyatro Günleri kültür sanat erkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Akçaabat tiyatroyla şenlenecek. Burada bulunan küçük tiyatro severlerimizi, tüm Akçaabatlı hemşehrilerimizi, büyük küçük herkesi şimdiden Açık Hava Tiyatro Günleri’ne davet ediyorum.” Dedi.

TARİH : 16 Haziran 2022

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi