açıklama

BAŞKAN EKİM ANNELER GÜNÜ’NÜNDE HUZUR EVİNİ ZİYARET ETTİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, her yıl Mayıs Ayı’nın ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü’nde Akçaabat Yıldızlı Mahallesinde bulunan huzur evinde kalan yaşlı anneleri ziyaret ederek Anneler Gününü kutladı.

Huzur evindeki tüm yaşlı annelerle tek tek sohbet edip onlarla keyifli anlar geçiren Başkan Ekim, “Annelerimiz evimizin bereketi, güneşimiz, ışığımız, mazimiz ve geleceğimizdir. Annelerimiz bütün kadim değerlerin anlam bulduğu ve her güzelliğin onlarda yeşerdiği kutsal insanlardır. Evlatları tarafından belki bugün aranmamış, belki sorulmamış, belki Anneler Günü kutlanmamış yaşlılarımızın bu anlamda bir yalnızlık ve yoksunluk hissetmelerine asla gönlümüz razı değil. Akçaabat Belediyesi olarak her yıl kutlanan Anneler Gününde ilçemizin çeşitli yerlerindeki annelerimizin yanına gidiyoruz. Binbir emekle, çileyle ve uğraşla vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmeye gayret eden annelerimizin ellerini öpüyoruz, onlarla yakından ilgileniyoruz ve hayır dualarını alıyoruz. Annelerimizin bizi en mükemmel şekilde yetiştirme çabaları ve duaları olmasaydı bu dünya asla harika bir yer olamazdı.” Dedi. 

 

CENNET ANNELERİMİZİN AYAKLARININ ALTINDADIR

 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim sözlerine şöyle devam etti; “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (SAV) hadisi şerifinde ifade ettiği üzere cennet; bizi dünyaya getiren, ana rahmine düştüğümüz andan itibaren her türlü derdimize kocaman yüreğiyle göğüs geren annelerimizin ayağının altındadır. Ömrümüzce annelerimizi ve babalarımızı baş tacı etmeli gönüllerini yapmalı ve dualarını almalıyız. Annelerimiz yeri geldiğinde gözü pek bir vatanperver yeri geldiğinde cefakar yeri geldiğinde ise fedakardır. Kıymetlerini bilmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerimle ilk önce vatan uğruna şehit olmuş kadınlarımızın, evlatlarını kaybetmiş annelerin, kahraman gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin eşlerinin ve annelerinin, değerli eşim Yasemin Hanım’n, kendi annemin ve tüm annelerimizin gününü tüm kalbimle kutluyorum. Yüzlerinden gülücükler gözlerinden umut ışığı ve mutluluk eksik olmasın inşallah.”
 

TARİH : 8 Mayıs 2022

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi