açıklama

BAŞKAN EKİM’DEN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Ekim Mesajında;


Toplumun tarafsız, hızlı ve doğru bilgilendirilmesi adına önemli bir görevi yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.


Milletimizin gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanmasına vesile olmuş gazetecilerimiz, şüphesiz ülkemizin demokratikleşme sürecine büyük katkı sunmaktadırlar. Zor şart ve imkânlar içerisinde, milletimizi ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, yerli ve milli değerlerimizin benimsetilmesinde de çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. 


Basın mensuplarımızın en önemli vasıfları, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalarıdır. İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadırlar.


Özellikle yerel yönetimler olarak Belediyelerin yaptığı hizmet ve faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması noktasında İlçemizde ve İlimizde hizmet veren basın mensuplarının çalışmaları bizlere önemli katkılar sağlamaktadır. Bu açıdan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.


Bu vesileyle, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” Dedi.
 

TARİH : 9 Ocak 2022

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi