açıklama

AKÇAABAT’TA 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83.yıl dönümü dolayısıyla Akçaabat’ta anma töreni düzenlendi.

Atatürk Parkı’nda 10 Kasım Anma Töreni kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine;


Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güngör, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Barış Kesici, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Ergüden, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum kuruluşlarının Başkanları ve temsilcileri, Muhtarlar, Kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


 Atatürk Parkı’nda Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Tören alanı çevresindeki vatandaşlar da siren sesi ile birlikte saygı duruşuna katıldı. Ardından ise İstiklal Marşı okundu. 


Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda hazırlanan törene geçildi.


Törende Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan video gösterisi, günün anlam ve önemi belirten konuşmaların yapılması ve okullarımızın hazırlamış olduğu sunumlar ile anma töreni sona erdi.
 

TARİH : 10 Kasım 2021

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Belediye
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi