açıklama

KURTULUŞ “EN İYİ NARKOTİK POLİS ANNEDİR” TİYATROSEVERLERLE BULUŞTU

Akçaabat Belediyesi, Ortahisar Belediyesi ve Trabzon Kültür Sanat ve Turizm Derneğinin de paydaş olduğu İçişleri Bakanlığının desteklediği Kurtuluş “En İyi Narkotik Polis Annedir” adlı tiyatro oyunu Akçaabat Belediyesi Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu.

Tiyatro Oyununa ; AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demir Kale, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Burak Kesici, İlçe Emniyet Müdür V. Ahmet Elvan, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve vatandaşlar katıldı.


Tiyatroda duygu ve düşünlerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “Uyuşturucu madde kullanımına karşı mücadele etme noktasında kurumlar arası iş birliği çok önemli. Belediye olarak, ilçemizde yaşayan başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm vatandaşlarımızı uyuşturucuya karşı korumak için mücadele ediyoruz. Her zaman ifade etiğim gibi Sanat Bütün Kötülüklerin Panzehridir düsturu ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spor, kültür-sanat ve eğitim faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Bugün burada çok güzel bir oyun izledik. Oyunun içerisinde madde bağımlılığı ile mücadele ve kötü alışkanlıkların zararları güzelce işlenmiş. Hem eğitici hem de düşündürücü bir oyun. Madde bağımlılığın yanında dikkat etmemiz gereken önemli şeylerden bir tanesi çocuklarımızı özellikle son zamanlarda esir alan dijital eroin diye ifade ettiğimiz tablet, bilgisayar ve telefon ekranları. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bu ekranlara esir olmaması için annelere babalara ve ailelere önemli görevler düşüyor. Aile evde çocuklarının rol modelidir. Çocuklarımızla vakit geçirerek onları kötü alışkanlıklara yönlenmesini engelleyelim. Bu düşüncelerle bu akşam şahane performans sergileyen oyunculara teknik ekibe, paydaş kurumlarımıza ve özellikle İçişleri Bakanlığımıza desteklerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum." Dedi.
 

TARİH : 21 Eylül 2021

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Belediye
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip Projeler