açıklama

BAŞKAN EKİM'DEN “KURBAN ATIĞI” UYARISI

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yaptığı açıklamada uygun olmayan yerlerde açıkta bırakılan kurban artıklarının hem çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet vereceği gibi hem de sağlık açısından zararlı olacağını belirtti.

Vatandaşlardan kurban artıkları hususunda daha fazla hassasiyet göstermelerini isteyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim; “Vatandaşlarımızdan, kurban kesim yerlerinin dışında kurban kesmemelerini, ayrıca kesilen kurbanların atıklarını çevreye veya çöp konteynırlarına atmamalarını rica ediyorum. Kurban atıklarınızı toprağa gömerek imha etmenizi veya Fen İşleri Müdürlüğümüzün Nihat Usta yanında bulunan eski hizmet binasındaki görevli personel eşliğinde belirlenen yere bırakabilirsiniz. Çöp konteynerlerine atılan kurban atıkları hava sıcaklıkları nedeniyle çevreye kötü koku yayacak ve sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebebiyet verecektir. Vatandaşlarımızın genel çevre temizliği kurallarına uyarak kurban artıklarını usulüne uygun olarak toprağa gömerek imha etmeleri çevre sağlığı için yapılacak en doğru davranış olacaktır. Hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür eder, tüm hemşehrilerimize hayırlı bayramlar dilerim” dedi.

Kurban Bayramı boyunca denetimlerin devam edeceğini belirten Başkan Ekim, kurban artıklarını gelişigüzel çevreye bırakan vatandaşlar için yasal işlemin uygulanacağını belirtti.

TARİH : 18 Temmuz 2021

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Belediye
Adres Bilgi Edinme Başvurusuİhaleler