açıklama

AKÇAABAT’TAN FİLİSTİN’E DESTEK

Akçaabat Belediye Meclisinde bulunan parti grupları İsrail’i Filistin’e yapılan saldırılardan ötürü kınadı.

İSRAİL’İN FİLİSTİN SALDIRILARINA KARŞI KINAMA BİLDİRİSİDİR

Akçaabat Belediye Meclisinde bulunan parti grupları İsrail’i Filistin’e yapılan saldırılardan ötürü kınadı. Yayınlan kınama bildirisinde:

“İsrail’in Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlar ile Filistin topraklarına yönelik gerçekleştirdiği ve çok sayıda Filistinli sivilin yaralanmasına ve şehit olmasına sebep olan insanlık dışı saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

Filistin toprakları ve Kudüs'de, 1947 yılından bu güne kadar devam eden İsrail işgali, her geçen gün baskı, şiddet, zulüm ve terörünü artırarak devam etmektedir. Kendi topraklarında yaşam mücadelesi veren Filistinli masum insanlar, İsrail'in yıllardır devam eden, katliamlarına, şiddetine ve sürgünlere maruz bırakılmıştır.

Ramazan ayı boyunca Filistin Halkının ibadet özgürlüğünü ve Harem-i Şerifin statüsünü hedef almak suretiyle insanlık dışı olaylara sebebiyet veren İsrail Hükümetini, söz konusu provokatif ve saldırgan tutumunu bir an evvel son vermeye çağırıyor ve aklı selime davet ediyoruz. İsrail devleti bu zulmün ve haksız işgalin hesabını hem tarih önünde hem de İslam ümmetine ağır bir şekilde verecektir. Tüm İslam ülkelerini ve Dünya Devletlerinin, zulümde ölçü tanımayan İsrail’e karşı bir araya gelerek insan hakları ve adaletin sağlanması adına dur demelerini bekliyoruz. Mazlumlarının yanında, tüm zalimlerinin karşısında olduğumuzu ifade etmek isteriz. Filistin halkının haklı davasının her daim yanındayız. Müslümanlara bu aşamada düşen görev, Kur'anı Kerim'in emri üzerine; bu zulme karşı koymak ve bununla mücadele etmektir. Unutulmamalıdır ki; Kudüs İslam’ın ilk kıblesidir. Müslüman aleminin kırmızı çizgisi, vazgeçilmezidir. Selahaddin Eyyübi’nin mirası, Hz Muhammed (sav)’in Miraç’a çıkış yoludur. Bu konuda duruşumuz nettir ve ilelebet net olacaktır. Şunun iyi bilinmesini isteriz ki; Dünyada tek de kalsak İslam’ın onuru için mücadele eden mazlum Filistinli kardeşlerimizin her daim yanındayız. “ ifadelerine yer verildi.

 

AKÇAABAT BELEDİYE MECLİSİ

TARİH : 18 Mayıs 2021

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Belediye
Adres Bilgi Edinme Başvurusuİhaleler