açıklama

BAŞKAN EKİM’DEN ESNAF VE VATANDAŞLARA TÜRK BAYRAĞI

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106 Yıldönümü nedeniyle Akçaabat’ta bir dizi etkinlikler düzenlendi.

Akçaabat Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı A. Hüseyin Altıntepe ve beraberindeki heyet Akçaabat esnafına, vatandaşlara ve İlçe Jandarma Komutanlığına Türk Milletini bağımsızlık sembolü olan Türk Bayrağı dağıttı. Daha sonra Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve Beraberindekiler geçen yıl görevi başında iken şehidin mezarı başındaki bayrak direğini düzeltirken elektrik akımına kapılarak şehit olan Belediye çalışanımız Rüstem Çabuk’un ailesi ve diğer şehit aileleri ziyaret edildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü anısına vatandaşlara, esnaflara ve İlçe Jandarma Komutanlığına en önemli değerimiz olan şanlı Bayrağımızın dağıtımını gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Ekim “Çanakkale Savaşları, uzantıları 20.nci yüzyılı aşarak geleceği de etkileyen küresel dengelerin çarpıştığı yeni bir dönemin habercisidir. Türk milleti bu savaşla, gelişen süreci derinden etkilemiş, kendisine biçilen geleceği reddederek güç dengelerinin arasında onurlu yerini kısa sürede almayı bilmiştir.

Bir hilal uğruna kefensiz toprağa giren yüzbinlerce evlat, bir gül bahçesine girercesine kara toprağa girmiş kahraman şehitlerimiz, vatan toprağını güvenceye almış ve gelecek nesillere değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek bir miras bırakmıştır. Bu vesileyle Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor gazilerimize şifalar diliyorum.” dedi

TARİH : 19 Mart 2021

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Belediye
Adres Bilgi Edinme Başvurusuİhaleler