açıklama

ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ AKÇAABAT’TA SERGİLENDİ.

Kültür ve Turizm Bakanlığının hayata geçirdiği, "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi", Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda Akçaabat Sahil Parkta sergilendi.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Akçaabat Sahil Parkta ziyarete açıldı. Müze açılışına Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar ve çok sayıda vatandaş katılarak sergiyi gezdi.

 

Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, “pandemi dönemine denk düşmesi ve okulların kapalı olması nedeniyle ziyaretçi sayısının düşük kalacağını belirterek, bu hizmet ayağımıza gelmişken okulları ve vatandaşlarımızı buraya davet

edebilirdik ancak pandemi nedeniyle bu konuda biraz sıkıntımız var. Anıtkabir ve Çanakkale her bir vatandaşımızın, öğrencimizin görmesi gereken yerler” dedi.

 

İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletileceği ekranların, Çanakkale cephesinden günümüze kalan çeşitli objelerin sergilendiği Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Çanakkale ruhunu

yaşattı.

 

TARİH : 10 Eylül 2020

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Belediye