açıklama

ÇOCUKLAR İÇİN TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI

Akçaabat Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen Akçaabat Çocuk Tiyatroları Şenliği, renkli etkinliklerle başladı.

"Tiyatroyla Buluşmayan Çocuk Kalmasın" ilkesinden yola çıkan belediye, her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturmayı hedefliyor. 9 Mayıs’ta başlayan ve 12 Mayıs’ta sona erecek olan şenlik, çocukları eğlenceli ve öğretici oyunlarla buluşturarak keyifli anlar yaşatmayı amaçlıyor.


Şenlik, ‘Kahraman Minik’ adlı oyunla başladı.  "Patileme Günü” adlı oyunla devam eden şenlikte çocuklar unutulmaz anlar yaşadılar. 11 Mayıs Cumartesi günü "Bana Bir Masal Anlat" ve 12 Mayıs Pazar günü "Dedem Küçüldü" oyunları sahnelenecek.


Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Akçaabat’ın tiyatro ile özdeşleştiğini belirterek, her yaştan çocuğu tiyatro ile buluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Ekim, çocuk tiyatro şenliğinin bu yıl 4.sünü düzenlediklerini ve minik tiyatro severlerin hem eğleneceklerini hem de birçok şey öğreneceklerini belirtti. Ayrıca, çocuk tiyatro oyunlarının tamamının ücretsiz olduğunu vurgulayan Ekim, desteklerinden dolayı VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’e teşekkür etti.


Ekim ayrıca, çocuk tiyatro şenliğinin bitiminden sonra Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde aynı oyunların belirli aralıklarla okullarda da sahneleneceğini açıkladı. Tüm minik tiyatro severleri ve ailelerini şenliğe davet eden Başkan Ekim, çocukların eğlenceli ve öğretici bir etkinlikle buluşmalarını sağlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.
 

 
TARİH : 10 Mayıs 2024

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi